123SMART - POLAND

2.06.2018
Pracowicie zapowiadają się nasze ostatnie tygodnie nauki. Będą warsztaty tradycyjnego deseru, chmura 3d, malowanie butelek oraz mozaiki. Ponadto będziemy nagrywać tradycyjne tańce naszych partnerów oraz nagramy pożegnalną piosenkę. Umówiliśmy się również z włoskim partnerem na chat, podczas którego wspólnie postaramy się ją zaśpiewać.
30.05.2018
Jesteśmy po naszej kolejnej wyprawie. Tym razem wymiana była na Cyprze. Niesamowite doświadczenia zdobyte podczas tej podróży na długo zostaną w naszej pamięci. Relację z pobyty i aktywności można zobaczyć na naszej stronie internetowej oraz szkolnym facebooku.
18.05.2018
Krok po kroku kończymy powili nasze projektowe zadania. Ostatnio robiliśmy zakładki, które wręczymy na zakończenie naszym partnerom. A już za dwa dni spotkamy się na słonecznym Cyprze.
20.04.2018
Wszystkie nasze budowle są już gotowe. Ostatnie dni były bardzo aktywne.Przeprowadziliśmy warsztaty rzeźbienia w glinie. Dzięki temu powstały wspaniałe sowy. Ponadto dla uczniów oraz nauczycieli zorganizowaliśmy warsztaty dioramy.
22.03.2018
Przed przerwą świateczną udało nam się dokończyć rozpoczęte budowle partnerów-mamy już Sagradę Familię, Latarnię oraz Wieżę
26.02.2018
Pora na zadanie kulinarne. Nasi uczniowie w ramach prac projektowych, bawią się w kucharzy i przygotowują przepyszne dania zaproponowane przez naszych partnerów.
25.02.2018
Rozpoczynamy kolejną fascynującą przygodę-wymiana naszych uczniów oraz nauczycieli na Kretę. Nasi przedstawiciele spędzą w Grecji tydzień. Relacja z ich pobytu znajduje się na naszej stronie szkolnej oraz szkolnym facebooku.
17.02.2018
Podekscytowani wyjazdem do Grecji zorganizowaliśmy krótką pogawędkę przez Skype z naszymi greckimi partnerami. Ponadto większość klas malowała prace inspirując się sławnymi obrazami z krajów naszych partnerów. Okazuję się , że mamy w szkole wspaniałych artystów. Prace wyszły naprawdę spektakularnie.
10.01.2018
W tym miesiącu zajęliśmy się pracami wykonanymi węglem. Jako że ferie niebawem, pozostałe zadania przełożyliśmy sobie na luty
19.12.2017
Ostatnie zadanie w tym roku za nami. Zorganizowaliśmy wspaniały kiermasz, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Stworzyliśmy mnóstwo wspaniałych dekoracji zainspirowani pracami naszych partnerów.
https://www.facebook.com/zs2czerwionka/posts/542130182807193
15.10.2017
To był nieziemsko dynamiczny czas. Wymiana w Polsce była wspaniała. Zadania zrealizowaliśmy. Wszystko wyszło doskonale. To była naprawdę wyjątkowa przygoda. Nasze poczynania można śledzić na naszej stronie internetowej.
http://www.zs2czerwionka.szkolnastrona.pl/p,384,goscie-z-z-katalonii-krety-cypru-oraz-sycylii-w-polsce-w-czerwionce-w-naszej-szkole
10.09.2017
Ochoczo zabieramy się za realizację zadań projektu, ale przede wszystkim praca wre w związku z przygotowaniami, które trwają z powodu przyjazdu naszych wspaniałych gości z Katalonii, Cypru, Grecji oraz Sycylii. Nie możemy się już doczekać.
15.06.2017
Zrealizowaliśmy prawie wszystkie zadania projektu. To był wyjątkowy rok. Jesteśmy bogatsi o tak wiele nowych doświadczeń.
30.05.2017
Jesteśmy bo wspaniałej sycylijskiej przygodzie. To była niesamowita wymiana, która zabrała nas do innej kultury i na zawsze zostanie w naszych sercach. Braliśmy udział w serii warsztatów. Uczniowie przygotowali murale oraz koszyki z papieru. Nauczyciele natomiast zgłębiali świat robotyki oraz tworzyli tradycyjny, pyszny makaron pod okiem znanego szefa kuchni. Galerię z tej wspaniałej wymiany można zobaczyć na stronie internetowej naszej szkoły oraz na szkolnym facebooku.
http://www.zs2czerwionka.szkolnastrona.pl/p,379,wycieczka-na-sycylie
28.04.2017
Jesteśmy na bieżąco z prawie wszystkimi zadaniami projektu. Mamy tylko do zorganizowania warsztaty Fimo,które już wkrótce odbędą się w naszej szkole. Zakończyliśmy prezentację podsumowującą temperaturę oraz Wielkanocne zwyczaje oraz dekoracje w naszej szkoły. Uzupełniliśmy również zadania związane z realizacją CliLu oraz współpracy międzyoddziałowej w naszej szkole. Póki co, odliczamy już dni do włoskiej przygody. Dopinamy ostatnie szczegóły związane z wymianą.
05.04.2017
Zakończyliśmy odnotowywanie pogody w marcu. Nasza szkoła jest odpowiedzialna za podsumowanie tych obserwacji. Będzie to nasze kolejne zadanie. Stworzyliśmy prezentację związaną z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole oraz Sfotografowaliśmy otrzymane kartki walentynkowe.
15.03.2017
Rozpoczęliśmy uzupełnianie kolejnego miesiąca pogodowego - uczniowie klasy 4 codziennie monitorują i zapisują temperatury oraz pogodę w Polsce. Możemy porównać wiosenne zmiany pogodowe we wszystkich krajach partnerskich.
4.02.2017
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy kartki Walentynowe od naszych partnerów z Włoch, Grecji oraz Hiszpanii. Oczekujemy tylko kartek z Cypru żeby przygotować kolejną wystawę.
13.02.2017
Na bieżąco uczennice klasu 5 uzupełniają informacje o pogodzie w naszym kraju. Po warsztatach Fofuchas zamieściliśmy o nich informacje na stronie gminnej . Zainteresowanie nimi jest bardzo duże. Przedszkole z poza naszej gminy poprosiło nas o współpracę i podzielenie się naszymi doświadczeniami. Uczniowie w zeszłym tygodniu odkrywali tajniki Quivera i bawili się nim wspaniale.
8.02.2017
Po feriach pełni energii rozpoczęliśmy realizację kolejnych zadań. Rozstrzygnęliśmy konkurs "English Art.". Wybraliśmy 20 najlepszych prac, co nie było łatwym zadaniem, jako że nasi uczniowie spisali się naprawdę wyśmienicie. Ponadto wykończyliśmy nasze walentynkowe kartki i wysłaliśmy do naszych partnerów. W dniu dzisiejszym organizujemy uroczystość obchodów Dnia babci i dziadka, a popołudnie spędzimy na twórczych działaniach z zaproszonymi nauczycielami naszej gminy, tworząc lalki Fofuchas.
11.01.17
W tym tygodniu rozpoczęliśmy konkurs na słowa w języku angielskim wykonane z tego co oznaczają. Prace są naprawdę wspaniałe. Czekamy jeszcze na kilka z nich aby wyłonić zwycięzców. Ponadto klasa 5 "bawiła się" techniką cypryjską. Efekty tych zmagań również są interesujące. Klasy młodsze natomiast naśladowały technikę naszych partnerów z Grecji.
04.01.17
Biorąc pod uwagę, że ze względu na wczesne ferie, pracy w styczniu mamy bardzo dużo chociaż czasu bardzo mało. Intensywne dni owocują szybko.
3.01 zorganizowaliśmy obchody Dnia Pokoju. Wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowali symboliczne, białe gołąbki, z których potem utworzyli 2 duże gołębie. Uczniowie wykonywali również zadania z cyklu "Uczymy się od naszych partnerów". Dzisiaj dzięki współpracy klasy 4 oraz 6, tworzyli kwiaty z recyclingu. Ponadto uczniowie klasy 4 tworzyli zakładki według instrukcji katalońskich przyjaciół , podczas gdy szóstoklasiści zmagali się z pastelami i kredkami świecowymi odtwarzając pracę słynnego malarza -Miro. Dokończyliśmy również mapę Europy, która prezentuje się wspaniale. Klasy 5 natomiast zaprezentowały dzisiaj swoje piękne prace- maski karnawałowe. Ogłoszono również konkurs angielsko - plastyczny na angielskie słowo wykonane z tego co oznacza.
21.12.16
Póki co otrzymaliśmy kartki świąteczne z Hiszpanii oraz Grecji. Miejmy nadzieje, że wkrótce otrzymamy od naszych pozostałych partnerów. Mapa Europy już prawie gotowa. Zamiast ściennej wersji zdecydowaliśmy się w końcu na wersję na płótnie. Uznaliśmy, że dzięki temu będzie nam elastyczniej ją wykorzystywać. Trochę to trwało, ale w końcu jest. Ostateczna prezentacja nastąpi po przerwie świątecznej. Na naszym Wiki znalazła się również prezentacja naszych szkolnych, świątecznych dekoracji. W tym roku było co pokazywać. Radosna twórczość naszych uczniów oraz pracowników szkoły sprawiła, że w szkole zrobiło się bajkowo. Również wczoraj nasi uczniowie doświadczali niesamowitej przygody. W naszej szkole obyły się bowiem warsztaty Panellets. Zgłosił się tylu chętnych, że mieliśmy obawy czy nasza stołówka nas pomieści. Udało się. Sprawnie podzieleni na grupy z przydzielonymi kapitanami drużyn (instruktorami warsztatów byli uczniowie , którzy uczestniczyli w katalońskiej wymianie uczniów) nauczyliśmy się przygotowywać kataloński deser. Było smacznie!!!
20.12.16
Kolejny chat za nami. Udało nam się dopracować sprawy techniczne i dzięki temu poranek był wspaniałym doświadczeniem. Było dużo rozmów, dużo śmiechu, a i na wspólne kolędowanie przyszedł czas. Filmy z naszych chatów można zobaczyć w zakładce FIRST YEAR WORKS-DECEMBER-VIDEOCONFERENCE.
13.12.16
Mapę Europy w dalszym ciągu tworzymy, z nadzieją ukończenia jej przed Bożym narodzeniem. Dzisiaj przeżyliśmy bardzo emocjonujący dzień. Rano o godzinie 9:00 połączyliśmy się za pomocą Skypa i odbyliśmy chat ze szkołą z Grecji. Pomimo drobnych problemów technicznych, było to bardzo interesujące doświadczenie. Za tydzień spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Katalonii.
1.12.2016
Po powrocie z Hiszpanii wcale nie odpoczywaliśmy tylko od razu zabraliśmy się do pracy, realizując kolejne zadania projektowe. Nagraliśmy kolędę "Cicha noc" w języku polskim. Teraz kolej na kolejne języki-chyba będzie to nie lada wyzwanie. Uczniowie stworzyli przepiękne kartki Bożonarodzeniowo- Noworoczne i właśnie dziś wysłaliśmy je do naszych partnerów. Przygotowujemy również gazetkę do prezentacji kartek naszych przyjaciół. Przymierzamy się też do stworzenia dużej mapy Europy z odległościami pomiędzy partnerami. Poczyniliśmy również zakupy, przygotowując się do zorganizowania warsztatów, które odbyły się podczas hiszpańskiej wymiany.
25.11.2016
Wszystko co dobre, szybko się kończy...Jeszcze kilka chwil i nasza podróż dobiegnie końcaexternal image 1f622.png😢 Zaczynamy odliczać dni do kolejnej. Kierunek - Sycyliaexternal image 1f609.png
24.11.2016
Dzisiaj nasi uczniowie od rana uczestniczyli w codziennych zajęciach swoich partnerów. Tworzyli avatary, uczyli się tańców oraz próbowali origami. Nauczyciele w tym czasie brali udział w kolejnych warsztatach tworzenia lalek Fofuchas. To kolejna atrakcja, którą tuż po powrocie zafundujemy uczniom naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wszystkie warsztaty zachwycą naszą społeczność tak samo jak nas. Na dzisiejszy lunch kataloński kucharz przygotował specjalnie dla nas typowy przysma...k jakim jest Paella. To pyszna potrawa dla miłośników owoców morza. Popołudnie spędziliśmy znowu w Barcelonie w królestwie Gaudiego, czyli w Parku Guell. Odkrywaliśmy również piękno katalońskiej stolicy, spacerując po głównych ulicach miasta, które po zmroku zachwycają już Bożonarodzeniowymi dekoracjami. Zakupiliśmy również pamiątki na słynnej La Rambla, co oznacza, że powoli szykujemy się do powrotu. Póki co, jeszcze cieszymy się ostatnimi chwilami naszej hiszpańskiej przygodyexternal image 1f609.png
23.11.2016
Dzisiaj naszą przygodę kontynuowaliśmy w stolicy Katalonii-Barcelonie. Najpierw zwiedziliśmy miejsce, które jest marzeniem dla fanów FC Barcelony. Po muzeum, stadionie oraz całym zapleczu oprowadzał nas sam Messiexternal image 1f609.png😉external image 1f609.png😉external image 1f609.png😉. To nie był koniec atrakcji bo nasze zwiedzanie było na bieżąco rejestrowane przez dziennikarki z głównej telewizji katalońskiej, co oznacza, że dziś wszyscy "wystąpimy" w wieczornych wiadomościach. Po kilkugodzinnej dawce footballu udaliśmy się do centrum Barcelony. Tam podziwialiśmy najwspanialsze dzieło Gaudiego, jakim jest z całą pewnością Sagrada Familia. Atrakcje dnia dostarczyły nam tylu wtażeń, że jeszcze długo będą gościć w naszej pamięci.
22.11.2016
Dzień trzeci w Katalonii spędziliśmy bardzo pracowicie, w większości na terenie szkoły. Był to dzień projektowych warsztatów dla uczniów i nauczycieli. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach wykonania kwiatów z recyklingu, natomiast nauczyciele szkolili się w zakresie tworzenia biżuterii z masy fimo. Nabyte umiejętności wykorzystamy w naszej szkole na zorganizowanych po powrocie twórczych popołudniach. Zainteresowanych, już zachęcamy do udziału. Dzisiejszy dzień to w szko...le naszego partnera Santa Cecilia, czyli święto muzyki. Uczniowie prezentowali swoje talenty muzyczne zarówno nam jak i zaproszonym na uroczystość rodzinom. Następnie rodzice katalońskich uczniów zaprosili nas na typowy dla nich deser jakim są Xurros. Było naprawdę pysznie. Po słodkiej degustacji, na koniec dnia wybraliśmy się na spacer po Llinars. Na jutrzejsze atrakcje nie możemy się już doczekać bo przed nami Camp Nou i Sagrada Familia. Czego chcieć więcej?
21.11.2016
Drugi dzień w Hiszpanii przywitał nas, ku zaskoczeniu gospodarzy, obfitym deszczem. Pogoda nie przeszkodziła nam jednak przeżyć dnia pełnego wrażeń. Od rana do wieczora harmonogram wypełniony był po brzegi. Poznaliśmy wspaniałą szkołę, bawiliśmy się przy tym w układanie puzzli, zostaliśmy przywitani przez społeczność szkoły, a potem przez burmistrza miasta, lokalnych przedstawicieli oświaty oraz wiele innych osób związanych ze szkołą w Llinars del Vales. Po luchu uczniowie w...spaniale bawili się na warsztatach z przygotowania typowego katalońskiego przysmaku-Panallets. Następnie na sali poznaliśmy lokalne tradycje jakimi np. są Human Tower, czyli tworzenie wieży z ludzi oraz tadycyjny taniec -Sardana. Najlepsze jest to, że mogliśmy sami uczestniczyć w tych aktywnościach. Dzień zakończyliśmy degustacją naszych wypieków. Jutro kolejne ciekawe warsztaty, na które czekamy z niecierpliwością!!!
20.11.2016
Rozpoczynamy naszą kolejną przygodę w ramach projektu "Smart".Tym razem pora na pierwszą wymianę uczniów oraz nauczycieli w Hiszpanii. Pierwszy dzień pełen wrażeń, nowych znajomości i pokonywania barier za nami. Czekamy jeszcze na ostatnią delegację z Cypru aby od jutra realizować po brzegi wypełniony harmonogram. Już nie możemy się doczekać czekających nas wrażeń i atrakcji.
29.10.2016
Wielkie wydarzenie za nami. Wczoraj zakupiliśmy bilety lotnicze, co oznacza że 5 uczniów oraz 3 nauczycieli jest prawie gotowych do wylotu do Hiszpanii:) Już za 3 tygodnie spotkamy się z naszymi partnerami. Ekscytujący jest fakt, że po raz pierwszy nasi uczniowie będą mogli się spotkać i w końcu ze sobą porozmawiać. U nas podekscytowanie sięga zenitu, ale w szkole naszych to co się dzieje można nazwać urwaniem głowy. Robią wszystko żeby jak najlepiej przyjąć u siebie grupę przedstawicieli wszystkich szkół. Już 20 listopada do słonecznej Katalonii zjedzie 16 uczniów oraz 11 nauczycieli z Polski, Grecji, Włoch oraz Cypru.
Jeżeli chodzi o zadania projektowe, to właśnie zakończył się konkurs na logo projektu. Już wkrótce zostaną ogłoszone wyniki. Zakończyliśmy również konkurs wewnątrzszkolny na najładniejszą dekorację z dyni. 3 najlepsze biorą udział w konkursie międzynarodowym. Dyplomy zostaną wręczone podczas spotkania w Hiszpanii. W zeszłym tygodniu wypełnialiśmy ankietę na temat informacji o krajach partnerskich. Uczniowie klas 6 wspaniale wywiązali się z przygotowania tutorialu o tworzeniu kodów QR. Jest już na naszym Wiki-zapraszamy do oglądania. Od worku uczniowie klasy 4 będą zajmować się obserwacją pogody. Współpracując ze sobą, będziemy umieszczać w dokumencie google temperatury oraz pogodę każdego dnia przez cały listopad. Interesujące będzie porównanie naszych wyników.

21.10.2016
Trwa obecnie głosowanie na najlepsze logo projektu. Zapraszamy wszystkich do głosowania. Uczniowie głosują na lekcjach oraz zajęciach dodatkowych, natomiast rodzice i nauczyciele mogą głosować w każdej chwili poprzez link, który zamieszczony jest na naszej stronie internetowej szkoły oraz na naszym szkolnym facebooku. Oczywiście mogą również korzystać z linku na naszym projektowym Wiki (w głównym menu po prawej stronie znajduje się link do formularza głosowania VOTE THE BEST LOGO. W piątek uczniowie klasy 6 doświadczali bardzo ciekawej lekcji plastyki. Była to lekcja wprowadzająca CLIL ( Content and Language Integrated Learning) czyli tzw. Zintegrowane Kształcenie przedmiotowo- językowe. Jest to bardzo innowacyjna metoda nauczania integrująca nauczanie jak nazwa wskazuje poszczególnych przedmiotów, przy użyciu języka obcego która od 2014 stanowi podstawową bazę dla rozwoju kluczowych kompetencji wskazanych przez EU. W naszej szkole na lekcjach języka angielskiego również stosowany jest CLIL. W ubiegłym miesiącu uczniowie uczyli się po angielsku zasad zdrowego odżywiania oraz astronomii. Poznali nazwy planet w języku angielskim oraz podstawowe informacje dotyczące układu słonecznego.
Kolejne realizowane zadania to trwający właśnie konkurs na ozdoby z dyni oraz tworzenie tutorialu na temat kodów QR przez uczniów klas 6.
Zachęcamy do analizowania poszczególnych zadań w każdym miesiącu w zakładce z menu po prawej stronie - FIRST YEAR WORKS.

17.10.2016
Dzisiaj zakończyliśmy pracę nad pierwszym "tuturialem" dotyczącym użytkowania programu Tagxedo. Zapraszamy do folderu VIDEO TUTORIALS. Ponadto, uczniowie klas 5 wypełniali ankietę dotyczącą wykorzystania nowoczesnych technologii. Zakończyliśmy obrady dotyczące 5 najlepszych LOGO w Polsce. Mamy kandydatów do głosowania międzynarodowego. Rozpoczynamy akcję konkursową związaną z dekoracjami wykonanymi z dyni. Najlesze 3 dynie na etapie szkolnym wezmą udział w konkursie na najlepiej wykonaną dekorację z dyni we wszystkich krajach partnerskich.

11.10.2016
W dniu dzisiejszym, uczniowie klasy 2 "bawili się" w małych modeli. Uczennice klasy VI zorganizowały sesję zdjęciową potrzebną do prezentacji zwrotów grzecznościowych. Już wkrótce będzie ją można zobaczyć w naszej zakładce z pracami 1 roku FIRST YEAR WORKS  pod linkiem booklet with basic polite phrases. zapraszamy serdecznie do oglądania. Maluch wyszły rewelacyjnie. Nasze uczennice z klasy VI natomiast, dodały tłumaczenia w języku polskim do pozostałych wyrażeń. Dzisiaj zakończyliśmy również prace związane z tworzeniem logo. Jesteśmy gotowi na wybór 5 najlepszych w naszej szkole.

 

10.10.2016
Aktualnie pracujemy nad pierwszymi "tutorialami". Jutro uczniowie klas VI nagrają pierwsze instruktażowe filmiki dotyczące programu Tagxedo oraz generowania kodów QR. Ponadto uczennice klasy VIa uzupełniają prezentację dotyczącą zwrotów grzecznościowych w różnych językach. Jutro zrobimy zdjęcia przedstawiające te zdania. Kilkoro uczniów przygotowuje prezentację artystycznej metody, którą będą przedstawiać swojej klasie. Do 13.10 trwa w naszej szkole konkurs na logo projektu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w nim.

2.10.2016
Za nami bardzo intensywny weekend. Mieliśmy zaszczyt jako pierwsi w naszym projekcie, być gospodarzem inauguracyjnego spotkania projektu SMART. Poniżej krótki opis przebiegu spotkania:
czwartek:
Projekt Erasmus+ możemy uznać za oficjalnie rozpoczęty. Pierwsze spotkanie projektowe odbyło się właśnie w Polsce- w naszej szkole. Nauczyciele pięciu Państw planowali, ustalali, analizowali - czyli robili wszystko aby projekt "SMART" był niezapomnianym przeżyciem dla społeczności szkolnych wszystkich partnerów. 29.09 zaszczycili nas swoją obecnością nauczyciele z Włoch. W oczekiwaniu na pozostałe delegacje, oprowadziliśmy ich po urokliwych zakątkach Palowic z pięknym, zabytkowym kościółkiem na czele. Kilka zdjęć z tego dnia znajduje się tutaj
piątek:
Minął drugi dzień spotkania organizacyjnego w ramach projektu Erasmus +. W okolicach południa dołączyła do nas delegacja z Hiszpanii, a konkretnie z okolic Barcelony w Katalonii. Poza powitaniami z nauczycielami oraz Panią Dyrektor, nasi goście spotkali się z najstarszą klasą w szkole podstawowej. Szóstoklasiści obejrzeli film o Wulkanie Etna, miasteczku Randazzo oraz Sycylii, skąd pochodzą nasi partnerzy. Ponadto hiszpańskie nauczycielki przekazały krótki filmik z pozdrowieniami od uczniów ze szkoły w Llinars del Valles. Zarówno delegacja sycylijska jak katalońska zostały obsypane pytaniami a na koniec jak przystało na obchodzony dziś w naszej szkole Dzień Chłopaka - dziewczyny wręczyły Włochom słodkie prezenciki. Nasi uczniowie wzięli dziś udział w bardzo sympatycznym spotkaniu, które jednocześnie było dla nich świetną lekcją poznawania nowych kultur i krajów, a co najważniejsze, udało nam się zaangażować ich w naturalny sposób do słuchania i mówienia w języku angielskim. Trzeba przyznać, że poradzili sobie naprawdę doskonale:) Po wizycie w szkole nasi partnerzy podziwiali uroki pobliskiego Rybnika. Jutro natomiast wszystkich już w komplecie, czeka bardzo pracowity dzień. Kilka zdjęć tutaj.
sobota, niedziela:
Nasze krótkie ale bardzo owocne spotkanie z partnerami projektu SMART w programie Erasmus plus dobiegło końca. Kilka godzin temu pożegnaliśmy nasze delegacje. Sobotni dzień był dniem pełnym wrażeń, ale przede wszystkim pracy. Od godziny 10:00 do 19:00 w pełnym składzie 12 nauczycieli z Polski, Cypru, Hiszpanii, Włoch oraz Grecji, omawialiśmy poszczególne etapy realizacji projektu. Po wielu dyskusjach zaplanowaliśmy dla naszych uczniów szereg ciekawych , innowacyjnych działań rozwijających ich umiejętności technologiczne, artystyczne oraz językowe. Wspólnie poznamy wiele nowych programów związanych z nowoczesnymi technologiami oraz nietypowych technik artystycznych. Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie będą równie podekscytowani naszymi pomysłami jak my dzisiaj podczas burzliwych konsultacji. Na krótką chwilę postanowiliśmy oderwać naszych gości od komputerów i postanowiliśmy oprowadzić ich po naszym Patronackim Osiedlu kopalni „Dębieńsko”. Dzięki uprzejmości naszego Centrum Kulturalno –Edukacyjnego oraz Pana Czesława Żemły, który pięknie opowiadał naszym gościom o tradycjach , genezie oraz ciekawostkach związanych z osiedlem, nasi partnerzy mogli podziwiać jedną z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych kolonii tego typu. Nasi goście byli pod ogromnym wrażeniem historii z nim związanej, ale przede wszystkim zaintrygowani działaniami lokalnych władz w kierunku przywrócenia naszego osiedla do życia. Nowoczesny deptak , z siłownią, placem zabaw i wszystkimi jego atrakcjami jeszcze przez wiele chwil były „tematem numer jeden”. Choć spotkanie organizacyjne prawie dobiegło końca, my już zaczynamy myśleć o kolejnym, bowiem już w listopadzie grupa uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły spotka się z wszystkimi partnerami w słonecznej Katalonii. Relacja tutaj.


26.09.2016
Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który dla nas był Dniem Erasmusa +. Jak wyglądały dekoracje przygotowane przez naszych uczniów, podziwiać można __tutaj.__

13.09.2016
W tym tygodniu po raz pierwszy odbyły się kółka programu Erasmus +. Klasy IV realizować zadania będą pod okiem pani Eweliny Hetman - Tatoj , klasy V współpracować będą z panią Renatą Kurpanik, natomiast klasy VI zapraszamy na zajęcia z Panią Joanną Judą w każdy wtorek. Nad realizacją zadań informatycznych będzie czuwać Pani Klaudia Pękała, a nad pracami plastycznymi Pani Ewa Bartoszek. Jako że jednym z założeń naszego projektu jest włączenie do projektu całej szkoły, wiele zadań realizowanych będzie właśnie przez poszczególne poziomy. Wszelkie projektowe konkursy przewidujemy dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły podstawowej. Chociaż szczegółowy plan naszego projekt znajduje się na głównej stronie tego Wiki, poniżej przedstawiamy zadania, które realizować będziemy we wrześniu oraz październiku , a na bieżąco będziemy dodawać linki do prac naszych uczniów.
WRZESIEŃ:
- Utworzenie strony Wiki
- Robocze spotkanie nauczycieli
- Prezentacje krajów za pomocą narzędzi Web 2.0
- Wykorzystanie programu “Voki” do utworzenia nagrania witającego partnerów
- Dzień Erasmusa Plus
- Film prezentujący szkołę z pozdrowieniami uczniów
- Ankieta dotycząca narzędzi związanych z nowoczesnymi technologiami
- Prezentacja z popularnymi zwrotami grzecznościowymi we wszystkich językach partnerskich ( praca w dokumencie Google) + zdjęcia tych wyrażeń,
- Nagranie uczniów wyjaśniających techniki artystyczne swoim kolegom,
- Google formularz - na temat wiadomości o krajach partnerskich (rodzice, uczniowie, nauczyciele),
- Lekcje CLIL,
- Broszura projektu,
PAŹDZIERNIK:
- Tworzenie logo projektu - wykorzystanie przeróżnych technik (wykorzystanie programów:pizap/collages/ canva/ABCya/Szkic/ piccolage VT
- Tworzymy mapę ścienną oraz mapę wirtualną z państwami i miastami partnerów - wykorzystanie:geolocalitation / stepmap/ google maps VT
- Dodanie kodów QR do map - wskazanie odległości i lokalizacji krajów partnerskich
- Utworzenie gazetki ściennej do prezentacji zadań projektu

1.09.2016
Właśnie 1 września w naszej szkole ruszyła realizacja niezwykle interesującego projektu edukacyjnego w ramach programu Erasmus +. Jako jedyna szkoła w gminie stanęliśmy w jednym szeregu z wieloma europejskimi szkołami, aby w nowoczesny i nowatorski sposób kształcić swoich uczniów.
Całość projektu, pt. "SMART - Istota nowych technologii - współpraca, bezpieczeństwo i rozsądek ścieżką do mądrej, nowoczesnej szkoły”, jest koordynowana przez hiszpańską szkołę. Natomiast szkolnym opiekunem projektu jest pani Joanna Juda, a wspierają ją: pani Ewelina Hetman- Tatoj, pani Renata Kurpanik, pani Ewa Bartoszek oraz pani Klaudia Pękała.
Projekt przez dwa lata będzie realizowany w Szkole Podstawowej nr 4, a młodzi ludzie wykonają w tym czasie szereg pasjonujących zadań.
Głównym celem projektu jest poznanie i zaprzyjaźnienie się z uczestnikami z innych krajów oraz wdrażanie w szkołach partnerskich sposobów na ciekawe zastosowanie nowoczesnych technologii. Aby to osiągnąć będą wykorzytywane różnorodne narzędzia oraz ciekawe technik artystyczne tj.: decoupage, quilling, lalki Fofuchas , biżuteria z fimo, papierowe kosze, dekoracje cukiernicze, scrapbooking oraz wiele innych.
Ponadto uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach koła Erasmus + ,gdzie poza rozwijaniem swoich umiejętności artystyczno-informatycznych, będą doskonalić swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim.
Uczniowie w trakcie realizacji projektu, będą się uczyć od siebie nawzajem, nagrywając tzw. "tutoriale", a końcowe efekty ich pracy staną się ogólnodostępnym materiałem instruktażowym.
W projekcie uczestniczyć będzie 5 Państw (Polska, Grecja, Hiszpania, Włochy oraz Cypr). Podczas dwóch lat, odbędzie się 7 spotkań projektowych, w tym 5 wymian do każdego z krajów partnerskich, angażujących uczniów wszystkich krajów.
Przed uczniami Zespołu Szkół nr 2 dwa lata pasjonującej podróży w świat edukacji.

Discussions